Дербито на Мърсисайд остана без победител

Евертън и Ливърпул не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в дербито на Мърсисайд от програмата на 8-ия кръг във Висшата лига. Двата тима изиграха интересно първо полувреме, в което паднаха и двата гола. След почивката обаче темпото на игра спадна, като единствените положения бяха пред вратата на Миньоле, но стражът на "червените" спаси отбора си поражение.

В 42-ата минута символичните гости откриха резултата. Отбраната на "карамелите" проспа положението, при което остави Дани Ингс сам в малкото наказателно поле, след едно изпълнение на корнер. Нападателят засече с глава, давайки преднина на Ливърпул.

Естествено и в този мач отбраната на "червените" бе под всякаква критика и това позволи на домакините бързо да върнат гола. В добавеното време на първата част Джан и Шкъртел не успяха да се справят с едно центриране на Деулофеу отдясно. Джан се опита да изчисти, но уцели своя съотборник и след рикошета топката се озова в Лукаку, за когото остана лесното - да се разпише за 1:1.

Именно нападателят на "сините" можеше да се разпише след почивката, но в крайна сметка до нов гол не се стигна и двата тима ще поделят по точка.