Челси си тръгна с точка от Сейнт Джеймсис Парк

Челси измъкна 2:2 при гостуването си на Нюкасъл в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. "Сините" изоставаха в резултата, но в крайна сметка успяха да си тръгнат с точка от "Сейнт Джеймсис Парк".

"Свраките" откриха резултата две минути преди края на първото полувреме чрез Айозе Перес, който се възползва от грешка на Курт Зума и Бранислав Иванович - 1:0. Четвърт час след подновяването на играта Перес записа и асистенция, центрирайки топката към Джорджинио Вийналдум, който с глава прати топката в мрежата зад Бегович.

В 78-ата минута Рамирес даде надежда на своя тим, след като се разписа с много силен удар , намалявайки на 2:1. В 86-ата минута Вилиан донесе точката на своя тим по малко щастлив начин, опитвайки се да центрира, но топката се озова в мрежата на домакините.

До края "сините" можеха да стигнат и до пълен успех, но Тим Крул показа класа и не допусна да се стигне до нов гол.

Нюкасъл е предпоследен с три пункта, докато Челси е 15-и с едва осем точки.