Арсенал се справи с Лестър в шоу със седем гола

Арсенал стигна до обрат и победа с 5:2 като гост на Лестър в среща от кръга на Висшата лига. Това бе и първа загуба на отбора на Клаудио Раниери, който се превърна в хит от началото на сезона.

Джейми Варди изведе домакините напред в 13-ата минута, а два други негови удара срещнаха гредите. Тио Уолкот изравни (18'), след което дойдоха минутите на Алексис Санчес (33', 57', 81'), който наниза хеттрик. Варди добави още един гол минута преди края, а Оливие Жиру сложи точка на головото зрелище в добавеното време.

Така Арсенал вече има 13 точки и се намира на 3 точки от лидера в класирането, докато Лестър остава с 12, но все пак тимът може да бъде доволен от представянето си и дори и в този двубой нещата можеха да се развият по друг начин.