Юнайтед се възползва от грешката на Сити

Манчестър Юнайтед победи с класическото 3:0 Съндърланд в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Така "червените дяволи" се възползваха от издънката на градския си съперник - Манчестър Сити и оглавиха класирането с 16 точки.

Мемфис Депай изведе Юнайтед напред в резултата с гол в добавеното време на първото полувреме. Бившият играч на ПСВ Айндховен получи топката от Хуан Мата и от близко разстояние прати топката във вратата на Костел Пантилимон - 1:0.

Второто полувреме започна със светкавичен гол на Уейн Рууни. Антони Марсиал се отчете с първата си асистенция за "червените дяволи". Класическата победа на домакините срещу "черните котки" подпечата Хуан Мата с удар от близка дистанция в 90-ата минута, когато на испанския национал асистира Ашли Йънг.