Ливърпул прекъсна черната си серия

Ливърпул стигна до труден успех у дома над Астън Вила с 3:2 в среща от 7-ия кръг на Висшата лига. В герой за мърсисайдци се превърна Даниел Стъридж, който реализира два гола за успеха на тима си.

След само 120 секунди игра Милнър откри резултата, след много силен удар. С асистенция се отчете Коутиньо. Стъридж удвои аванса на домакините в 59-ата минута, след като получи добър пас от Милнър в наказателното си поле и с удар от воле прати топката в далечния ъгъл - 2:0.

Седем минути след това Гестед намали изоставането на Вила, след като се възползва от добро центриране на Алън Хътън и фактът, че отбраната в червено "проспа" това положение. В 67-ата минута Стъридж вкара второто си попадение в срещата, завършвайки хубава атака, с участието на Коутиньо.

Гестед също вкара втори гол за своя тим, като това се случи в 71-ата минута. До края на мача до нови попадения не се стигна и така Ливърпул стигна до победа, която малко или много ще свали напрежението от Брендън Роджърс.