Евертън обърна Челси (видео)

.

Евертън победи с 2:1 Челси на “Гудисън Парк” и направи голяма услуга на преследвача на “сините” и действащ шампион Манчестър Юнайтед. Герой за “карамелите” стана бившият нападател на “червените дяволи” Луис Саха, който отбеляза и двете попадения.

Челси поведе в 18-ата минута с гол на Флоран Малуда. Той получи дълга топка от Дидие Дрогба и с левия крак простреля Хауърд. “Карамелите” обаче не се стъписаха и в 38-ата минута Саха изравни след центриране от корнер на Лендън Донован.

В края на първата част Рикардо Карвальо повали американеца в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Луис Саха обаче я пропусна, след като Чех отгатна шута му. В 74-ата минута обаче Саха бе безпощаден, след като премина покрай Тери и преодоля Чех за 2:1.

След загубата Челси остава лидер, но авансът на “сините” пред Манчестър Юнайтед е само 1 точка. Евертън е 9-ти с 35 точки.