Чуковете нанесоха своя удар върху гражданите

Уест Хам поднесе голямата изненада на кръга във Висшата лига, след като нанесе първа загуба на Манчестър Сити в първенството, при това като гост. "Чуковете" се наложиха с 2:1 и по този начин нанесоха втора поредна загуба на гражданите, които по-рано през седмицата допуснаха поражение и в турнира Шампионска лига.

Гостите вкараха две изненадващи попадения до 30-ата минута, след което възпитаниците на Мануел Пелегрини имаха смазващо превъзходство над тях, но не успяха да го реализират. В 6-ата минута Димитри Пайе пусна пас към Виктор Моузес и той опъна мрежата на домакините за 0:1. В 31-ата минута гостите стигнаха до втория си гол чрез Диафра Сако. Сенегалецът се възползва от лошо изчистване на защитата на съперника и бе точен за 0:2.

След доста сериозния си натиск Сити успяха да намалят в продължението на първото полувреме, когато Агуеро намери Кевин Де Брюин и той бе точен за крайното 1:2.