Юнайтед взе дербито срещу плах Ливърпул

Манчестър Юнайтед спечели дербито на кръга във Висшата лига срещу Ливърпул с 3:1. Двата тима изиграха изключително скучно първо полувреме. Домакините опитваха да атакуват, а мърсисайдци предимно се бранеха, без да поглеждат към вратата на Де Хеа.

Веднага след почивката обаче падна първият гол и това до голяма степен отвори мача. Четири минути след подновяването на играта на второто полувреме Дейли Блинд прониза Симон Миньоле с невероятно пласиран удар от границата на наказателното поле, завършвайки заучено положение от непряксвободен удар.

В 70-ата минута Андер Ерера удвои аванса на домакините, отбелязвайки дузпа, която бе отсъдена, след като Джо Гомес фаулира Ерера в наказателното поле, макар да останаха съмнения за засада при паса в атака. До преди това попадение мърсисайдци опитаха изравняване, но Давид де Хеа спаси няколко опасни положения, а веднъж топката бе изчистена пред неговата голлиния.

В 84-ата минута резервата Кристиян Бентеке реализира изключително красиво попадение, с което намали изоставането на своя отбор. Той заби топката в мрежата на "червените дяволи" със задна ножица. Малко по-късно защитата на мърсисайдци отново се пропука и от това се възползва Антони Мартиал, който сложи точка на спора за радост на домакинските фенове.