Майкъл Оливър спаси мач от женския футбол

Реферът Майкъл Оливър, трябваше спешно да замести страничния съдия на мач между Арсенал и Рединг от женското първенство. На полувремето един от лайнсмените се контузи и помоли да бъде заменен, което накара организаторите на срещата да потърсят квалифициран съдия сред трибуните.

Когато Майкъл разбира, че такъв няма да бъде намерен, той се отзовава на апела и застава на страничните линия, за да помага на съпругата си Люси, която е главен съдия на мача.

Оливър, който е рефер на ФИФА и в понеделник успешно ръководи Арсенал - Ливърпул пред над 60 000 зрители, успешно се справи с работата си, с което заслужи част от овациите на 873-та човека, дошли да гледат мача.

"Това бе много мило от негова страна, че ни помогна", заяви наставникът на Рединг Кели Чембърс, чийто отбор загуби с 2:1.