Сити писа двойка на Евертън

Манчестър Сити записаха успех с 2:0 при гостуването си на Евертън на "Гудисън Парк" в среща от кръга на Висшата лига. "Гражданите" откриха резултата след час игра чрез Александър Коларов. Сръбският бранител се разписа от малък ъгъл почти от аутлинията след пас на Рахим Стърлинг, като вина за попадението има и стражът на "карамелите" Тим Хауърд, който тръгна не покри близкия си ъгъл.

Минута преди края на редовното време Самир Насри окончателно уби интригата, вкарвайки втори гол в мача. Иначе през първата част също бе интересно. "Карамелите" все пак пратиха топката в мрежата на гостите чрез Ромелу Лукаку, но попадението на белгиеца бе отменено заради засада при паса на Рос Баркли. Като цяло не липсваха положения и пред двете врати, като при едно от тях Лукаку нацели и греда.

В крайна сметка Сити стигна до успеха и трите точки в този интересен двубой.