Арсенал с грешна стъпка на старта на сезона (видео)

Уест Хам се наложи с 2:0 като гост на Арсенал в среща от първия кръг на Премиър лийг. Петер Чех направи своя дебют за "артилеристите" в двубой от първенството, но определено няма да се запомни с нищо добро от феновете. В 43-ата минута Пайе центрира от пряк свободен удар, а Шейку Кояте засече с глава, като Петер Чех не прецени добре ситуацията. Вратарят излезе напред, но не успя да стигне до топката, която се озова в неговата врата - 0:1.

В 57-ата минута Мауро Сарате удвои с изстрел от около 25 метра и допълнителен повод за размисъл на феновете на домакините. Впечатление направи, че и при тази ситуация Чех не се представи добре и носи отговорност за гола. Алекс Окслейд-Чембърлейн, Йозил и Жиру имаха своите шансове, но така и не успяха да реализират поне утешително попадение.

В друг интересен мач, Нюкасъл и Саутхамптън не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2.