Сити със срамна загуба от Щутгарт

Манчестър Сити записаха срамно поражение от Щутгарт на "Мерцедес-Бенц Арена" с 2:4 в контролна среща. Мануел Пелегрини заложи на голяма част от звездите си, но дори това не помогна на тима да стигне до нещо повече. Иначе трябва да се отбележи, че новото попълнение Стърлинг се отчете с две асистенции.

В 15-ата минута Гинчек намери отлично Костич, който бе изпуснат от защитата на Сити и се озова сам срещу вратаря, реализирайки за 1:0. В 31-ата минута Дивади бе намерен от Клеин и прати топката между краката на Харт, за да удвои аванса на тима си.

Пет минути след това Гинчек получи отличен пас от Харник и отклони топката във вратата за класическото 3:0. В 37-ата минута отново той се разписа с плътен удар от точката на дузпата.

В края на мача англичаните върнаха два гола. Първо Ихеаначо бе намерен на точката на дузпата от Стърлинг и намали, а Джеко бе намерен на празна врата в малкия пеналт също от Стърлинг и оформи крайния резултат в 89-ата минута.