Арсенал спечели трофея в Азия

Арсенал успя да победи Евертън с 3:1 и да вдигне Barclay's Asia Trophy днес. Тио Уолкът, Месут Йозил и Санти Касорла се разписаха за "артилеристите", докато само Рос Баркли успя да върне гол за Евертън по красив начин с удар от далеч. Победата на Арсенал идва и след погром над Сингапур на полу-финал с 4:0.

В 22-ата минута Уолкът откри, когато овладя дълго подаване към наказателното поле и пласира топката под Джоел Роблес. Перфектното подаване в случая бе дело на Санти Касорла. В 41-ата минута на първото полувреме Аруна Коне вкара след статично положение за Евертън, но попадението бе отменено поради засада.

В 58-ата минута Касорла вкара индивидуален гол от позиция извън наказателното поле, стреляйки през краката на бранител в близкия ъгъл по земя. 4 минути след това Йозил направи резултата класически отново след подаване на Касорла.

В 75-ата минута Баркли оформи крайния резултат след като със силен шут преодоля перфектния в мача Петр Чех.