Блекбърн не се пречупи пред Ливърпул на Анфийлд

В среща от четвъртфиналната фаза на най-старото футболно състезание - ФА Къп, Блекбърн Роувърс гостуваше в Ливърпул на "Анфийлд", и днес домакините надиграха тотално своя противник, но не успяха да намерят пролука към мрежата на Ийстууд в завършилата при 0:0 среща. Така за определяне на полу-финалист от този двубой срещата ще се преиграва на "Иууд Парк".

До почивката гостите трябваше да са доволни от играта си, след като Ийстууд се намеси веднъж прекрасно срещу Стъридж, а в 33-ата минута гол бе отменен след корнера на Кутиньо, когато Туре вкара от засада.

В 59-ата минута Туре нацели и гредата, отново след статично положение, центрирано от Кутиньо в наказателното поле. В 83-ата минута Ийстууд лиши и Хендерсън от гол, и макар през цялата среща домакините да владееха инициативата, Блекбърн си издейства преиграване на собствен терен.