Челси победи и Уест Хем на гости

Разликата на върха във Висшата лига между първенеца Челси и втория - Манчестър Сити ще се запази след срещите от двадесет и осмия кръг на първенството, след като и двата отбора победиха своите опоненти днес. Челси е с 5 точки напред и среща по-малко, като успя да победи на гости на Уест Хем днес с 1:0.

В първата част Челси доминираше и Азар откри резултата в 22-ата минута, когато при контра белгиецът проби през центъра, топката бе изпратена към Рамирес, който центрира добре за завършек от непосредствена близост. На два пъти в тази част и Тибо Куртоа се намеси, за да запази вратата си суха.

Втората част започна с напрежение пред Куртоа, но скоро Челси намери играта си. В 57-ата минута Рамирес нацели гредата при добра атака на гостите. До края и двамата вратари се намесваха за запазването на резултата.