Юнайтед не успя да победи на гости в Кеймбридж

Манчестър Юнайтед ще трябва да реши съдбата си във ФА Къп след преиграване срещу Кеймбридж Юнайтед. Днес в срещата от четвъртия кръг на състезанието "червените дяволи" не успяха да вкарат гол на своя опонент, който се намира с цели 75 места надолу по нивата на английския футбол, в завършилата при 0:0 среща на "Аби Стейдиъм".

Първото полувреме домакините проведоха перфектно. Добре подредената отбрана не даваше никакви възможности на Уилсън и Фалкао да играят с топката, докато пред Де Хеа, Доналдсън и Каикаи изглеждаха добре. Без Уейн Рууни на терена Юнайтед не изглеждаше способен да пренесе топката от средата на терена към атаката, а това продължи и във второто полувреме.

Ван Гаал опита да реагира със смяната на Уилсън и Фелаини за Ван Перси и Ерера. В 71-ата минута Перси бе близо до гол, когато Ди Мария копна топката над отбраната, но той стреля високо. Юнайтед подложи опонента на голям натиск в края, но и след редица корнери не се стигна до гол.