Лукаку спаси Евертън в края

С късен гол на Ромелу Лукаку Евертън си издейства преиграване на третия кръг във ФА Къп, след като днес прие Уест Хем и срещата завърши при резултат 1:1. Джеймс Колинс бе открил резултата във втората част, а в добавеното време белгийският нападател на домакините спаси надеждата за прогрес, макар че следващата среща ще е на гости.

До почивката голове нямаше, но и двата отбора имаха много добри възможности. Лукаку показваше добра игра за мърсисайдци, а Рейд от Уест Хем също блестеше с игра срещу него.

Втората част започна с положение пред Миралас. В 56-ата минута обаче гостите откриха, когато корнер от Морган Амалфитано намери главата на Колинс на скорост за 1:0. Минута след това замалко резултатът не стана 2:0 при нов корнер. В 69-ата минута и Даунинг се размина с гола.

В края Евертън показа желание и затисна опонента, а след няколко шанса Лукаку успя да вкара. Това стана в 91-ата минута, когато овладя центриране от Овиедо и от воле оплете мрежата за 1:1.