Венгер: Има много позитиви при тази загуба

След поражението с 3:2 като гост на Стоук Сити наставникът на Арсенал Арсен Венгер призна за проблемите на отбора в отбрана, но отбеляза бойкия характер на своите футболисти. "Артилеристите" безобразно проведоха първото полувреме на въпросната среща, допускайки три гола, но играта на тима след почивката е зарадвала французина.

"Много може да съжаляваме, защото позволихме много неща на съперника. Но демонстрирахме забележително ниво на енергия и забележителна реакция. Пропуснахме леки голове. Не бяхме убедителни в единоборствата. При резултат 3:0 задачата ни стана подобна на покоряване на връх. Покорихме го, но трябва да кажа, че и не ни провървя. Какви мисли ни се въртяха в главата на почивката? Всеки бе съсипан, поради това трябваше да поободря отбора и да взема решения, за да променя това, което можеше да се промени. Разстроен съм да видя как губят. Има много позитивни моменти, но в отбрана не бяхме достатъчно силни", заяви Венгер.