Нюкасъл се разправи с непобедения Челси (видео)

Нюкасъл шокира неприятно Челси и стигна до успех с 2:1 на своя "Сейнт Джеймсис Парк" в среща от 15-ия кръг на Висшата лига.

Резервата Папис Демба Сисе нанесе първа загуба на Челси в английската Висша лига, след като се появи на терена в 53-ата минута и до края на мача отбеляза два гола за победата с 2:1 на "свраките"

Голмайсторът се разписа в 57-ата и 78-ата минути, давайки по този начин солиден аванс на домакините. В 80-ата минута Стивън Тейлър бе изгонен след втори жълт и червен картон, след като влезе много грубо срещу Шюрле. Три минути след това Дрогба засече прекрасно центриране на Фабрегас с глава пред малкото наказателно поле и намали резултата на 2:1. До нов гол така и не се стигна и по този начин Челси загуби този двубой.

Поражението е първо за "сините" от Лондон от началото на сезона след 11 победи и 3 ремита. Това не позволи на отбора на Жозе Моуриньо да запише и рекорд в историята на клуба - 24 поредни мача без загуба в английската Висша лига.