Ливърпул с късна победа над Стоук (видео)

Ливърпул успя да достигне 11-ата позиция в класирането на Висшата лига с късна победа над Стоук Сити в среща от поредния тринадесети кръг на английското първенство. Днес малко преди края на срещата всичко реши Глен Джонсън от състава на домакините.

До почивката голове не паднаха на "Анфийлд", като Стърлинг и Кутиньо имаха своите моменти, както и Кркич и Арнаутович за Стоук. И двата отбора предпочитаха да атакуват през левите си крила, а двамата вратари нямаха много работа.

След почивката видяхме по-добри атаки пред двете врати. Кркич бе близо до гол в 59-ата минута, когато напредна добре и стреля мощно, а ударът се отби в гредата. От другата страна в следващата минута Стърлинг бе близо до гол. Последваха ситуации пред Ламбърт и Диуф.

В 85-ата минута Хендерсън подаде балонно в полето, а Ламбърт нацели гредата с удар с глава. Там Глен Джонсън смело се хвърли с глава да довърши атаката и това бе 1:0.