Челси дръпна със седем на върха (видео)

В среща от поредния дванадесети кръг на английската Висша лига, Челси прие Уест Бромич Албиън и успя да победи с 2:0 след попадения на името на Диего Коща и Еден Азар. По този начин преди срещата на втория в класирането утре - Саутхемптън, "сините" от Лондон застават на 7 пункта на върха във временното класиране.

Още в 11-ата минута отбраната на УБА бе матирана, когато Оскар получи топка от ляво и центрира, Коща овладя с гърди в наказателното поле и не остави шансове на Фостър да реагира.

В 25-ата минута Фабрегас центрира от корнер, Азар овладя на близката греда и с левия крак провря топката през вратаря за втори път в мача - 2:0. В 29-ата минута ситуацията за гостите се влоши съвсем, когато Клаудио Якоб бе изгонен директно, след като действа грубо срещу Коща.

До края на мача Челси не остави на своя опонент дори 20% владение на кълбото, като рутинно спечели срещата си.