Дербито на Северен Лондон остана без победител (видео)

Арсенал и Тотнъм не успяха да се победят на "Емирейтс" и завършиха при резултат - 1:1 в дербито на Северен Лондон, което бе от програмата на 6-ия кръг от английската Висша лига.

С течение на мача мениджърът на домакините Арсен Венгер бе принуден да извърши две смени, след като контузии получиха Микел Артета и Аарън Рамзи. На тяхно място в игра се появиха Матийо Фламинии и Санти Касорла.

След почивката "шпорите" поведоха с гол в 56-ата минута. Тогава Ерик Ламела намери Насер Шадли, който преодоля вратаря Войчех Шчесни - 0:1. След това попадение логично последва натиск на "топчиите" и резултатът бе на лице в 74-ата минута. След грешка в отбраната на гостите Алекс Окслейд-Чембърлейн изравни, оформяйки крайното 1:1.