Смолинг получи травма по време на тренировка

Кризата в отбраната на Манчестър Юнайтед започва да придобива епидемични размери, след като се разбра, че по време на вчерашната тренировка Крис Смолинг е получил травма на бедрото. За мача с Ует Хем през уикенда Луис ван Гаал не може да разчита на контузените Фил Джоунс и Джони Еванс, както и на наказания Тейлър Блекет.

Във връзка с това се очакваше, че Смолинг ще получи титулярно място, но сега това няма да стане. Докторите на Юнайтед все още трябва да установят сериозността на увреждането и дали играчът ще се възстанови за мача с "чуковете".

Както е известно, в срещата с Лестър през миналия уикенд именно Смолинг замени Джони Еванс. В последните 21 минути на второто полувреме отбраната на Юнайтед позволи на противника да вкара четири гола и да постигне победа с 5:3.