Челси едноличен лидер след успех над Суонзи (видео)

Челси записа домакински успех над Суонзи с 4:2 в среща от 4-ия кръг на английската Висша лига. По този начин "сините" еднолично оглавиха временното класиране с пълен актив.

В 11-ата минута Джон Тери си вкара автогол за 0:1. Възпитаниците на Жозе Моуриньо върнаха гола в последните секунди на първата част, когато Диего Коста се възползва от пас на Сеск Фабрегас и вкара за 1:1.

В 56-ата минута сценарият се повтори и Фабрегас отново асистира на Диего Коста, който се разписа за пълния обрат – 2:1. След още 11 минути игра Диего Коста оформи своя хеттрик и покачи на 3:1 след извеждащо подаване на Рамирес. Десет минути преди края на мача Лоик Реми вкара първия си гол за Челси и покачи на 4:1. "Лебедите" играха до последно и успяха да стигнат до второ попадение, дело на Джонджо Шелви в 86-ата минута.

С успеха си Челси събра пълен актив от 12 точки и еднолично е лидер във временното класиране. Суонзи остава на втора позиция с 9 пункта.