Обрати и равенство между Арсенал и Сити (видео)

Арсенал и Манчестър Сити не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от кръга на Висшата лига. В 12-ата минута Дани Уелбек можеше да дебютира за новия си клуб с попадение, след като остана сам срещу Джо Харт и технично копна топката над вратаря, но ударът му срещна гредата. В 28-ата минута Серхио Агуеро се измъкна от централните защитници на домакините и засече центриране на Хесус Навас, за да открие резултата - 0:1.

В 63-ата минута Джак Уилшир изравни резултата, след като бе изведен от Аарън Рамзи, технично премина покрай Гаел Клиши и след това още по-технично преодоля Джо Харт и отбеляза красиво попадение за 1:1. В 75-ата минута Алексис даде преднина на своя тим за първи път в този мач, след много хубав удар - 2:1. В 85-ата минута Коларов центрира от корнер, а Мартин Демикелис се извиси над всички и насочи топката към вратата на Шчесни, който я докосна с върха на пръстите си и тя се удари в левия стълб и влезе в мрежата за крайното 2:2.