Челси започна сезона с успех над Бърнли (видео)

Новакът Бърнли загуби с 1:3 при домакинството си на Челси на "Търф Мур" в последния мач от първия кръг в Премиър лийг. Автор на първия гол за Бърнли при завръщането в елита стана Арфийлд, който се разписа с удар от въздуха в 14-ата минута. Само 120 секунди след това Диего Коща изравни, а малко след това Шюрле (в 21-ата минута)също записа името си сред голмайсторите и по този начин обърна развоя на мача в полза на своя тим. В 33-ата минута Бранислав Иванович постави домакините на колене, след като се разписа за 3:1 след ъглов удар.

В началото на втората част домакините опитаха да стигнат до нов гол във вратата на Тибо Куртоа, но след начален щурм, след това до края на мача все по-рядко се стигаше до голови положения. Така Челси също добави три точки към своя актив.