Диего Коста носи победата на Челси преди началото на сезона (видео)

Челси записа победа с 2:0 срещу Реал Сосиедад в мач, който се игра на "Стамфорд Бридж". И двата гола бяха дело на новото попълнение на "сините" Диего Коста. Всичко в двубоя се реши още до осмата минута, когато нападателят вкара и двата си гола. Още в първата минута Рамирес подаде добре към испанския национал, който заби топката в мрежата - 1:0.

След това Диего Коста бе точен с добавка отблизо, когато удар на Шюрле срещна гредата. Малко след почивката Коста бе близо до хеттрик, но нямаше късмет да вкара трети гол. Последваха много смени, като Жозе Моуриньо се възползва от възможността на приятелската среща да смени всичките си полеви играчи. До края на мача Оскар пропиля едно добро положение.

Първият мач за новия сезон за Челси е в понеделник срещу новака във Висшата лига Бърнли.