Сити с разгромен успех над Милан

Английският шампион Манчестър Сити разгроми Милан с 5:1 в контролна среща, която се игра в Питсбърг. "Гражданите" имаха пълно превъзходство над противника и дори резултатът можеше да бъде още по-категоричен, но английският тим допусна доста грешки пред противниковата врата.

Двубоят иначе бе от програмата "Интернешънъл Чемпиънс Къп", като Сити успя да убие интригата само за едно полувреме. Стеван Йоветич се разписа в 11-ата минута, след като бе изведен на скорост в наказателното поле и бе точен след удар в обратния ъгъл на вратаря.

Две минути след това Рами буквално подари топката на Синклеър при едно центриране, който от близка дистанция нямаше как да сгреши и удвои аванса на "гражданите". В 23-ата минута Навас направи резултата класически след страхотно попадение с удар от воле. Иеначо реализира четвъртото попадение за Сити само три минути след това, след като улучи топката пред пеналта и с удар между няколко бранители прати кълбото във вратата.

Милан върна едно попадение в 41-ата минута. Алекс свали топката с глава към Мунтари, който от близка дистанция бе точен. След почивката падна само още едно попадение. Крайното 5:1 оформи Йоветич в 58-ата минута.