Синът на Йън Райт наказа Арсенал в контрола

Арсенал допусна доста минимално поражение с 0:1 във втората си контрола от лятната подготовка. Тимът на Арсен Венгер отстъпи на американския Ню Йорк Ред Бул в проверка, която се игра в Ню Джърси. Победното попадение бе дело на Брадли Райт-Филипс - син на Йън Райт.

Освен това още в 8-ата минута Анри пропусна много добър шанс да вкара на отбора, на който се превърна в легенда, но негов удар мина встрани от вратата.

В 33-ата минута Анри центрира от корнер, а Секагя отклони топката с глава към малкия пеналт, където Райт-Филипс я засече с крак и реализира, носейки успеха на своя тим.

Гостите от Лондон пробваха да стигнат до изравнителен гол, но това така и не стана факт. На "артилеристите" им предстои през следващия уикенд участие в "Емиратс Къп", заедно с отборите на Бенфика и Монако.