Юнайтед и Саутхемптън не се победиха (видео)

Манчестър Юнайтед гостуваше на Саутхемптън в мач от последния кръг на английската Висша лига. Днес Хуан Мата донесе точката за гостите от Манчестър, които изоставаха в резултата. След завършилата при 1:1 среща, Юнайтед заема седмата позиция в крайното класиране, а Саутхемптън е осми.

След като доминираше в първото полувреме, Саутхемптън откри в 28-ата минута чрез Рики Ламбърт. Дългата топка от Дейвис бе овладяна перфектно от него, макар той да удари жестоко Неманя Видич в лицето с лакът, преди да матира Де Хеа.

Последваха по-силни минути и за гостите, като самият Видич се отчете с добър удар с глава. Въпреки това изравнителния гол дойде в 54-ата минута, когато Хуан Мата изпълни перфектно пряк-свободен удар и вкара шестото си попадение за Юнайтед през кампанията.

В 74-ата минута Мата намери Уелбек на добра позиция, но той не успя да се справи с Боруц. 10 минути след това и Карик намери нападателя през Ловрен и Фонте сам срещу Боруц, но тук той стреля високо. Така резултатът остана равен.