Арсенал победи Норич (видео)

Арсенал гостуваше на Норич Сити в последния кръг от Английската Висша лига. Днес артилеристите успяха да победят своя опонент с 2:0 и така да завършат кампанията на четвърто място. Позицията бе подсигурена още преди този мач, но все пак Арсенал ще играе в групите на Шампионска лига.

Двете попадения за гостите паднаха във второто полувреме, след като в първата част Арсенал доминираше, а Норич не предложи нищо.

В 53-ата минута Аарън Рамзи вкара изумителен гол, засичайки с прекрасна техника подаването на Жиру от воле в ъгъла на вратата. В 62-ата минута Карл Дженкинсън оформи крайния резултат, когато Гибс напредна, пусна топката за Подолски, а слабото му отиграване достигна Дженкинсън, който довкара топката на близката греда.

Срещата завърши с две положения и пред домакините, но без промяна в резултата.