Безапелационен Сити оглави Висшата лига (видео)

Манчестър Сити победи Астън Вила с 4:0 в отложена среща от Висшата лига. Гражданите стигнаха трудно до успеха, тъй като резултата бе 0:0 до 64-ата минута, когато Джеко даде аванс на своя тим. Освен това той се разписа и в 74-ата минута, като по този начин сложи точка на спора. В 83-ата минута Вайман бе близо до почетно попадение, но след хубав удар нацели гредата.

В крайна сметка Йоветич направи резултата класически с гол в 89-ата минута. Яя Туре се отчете с асистенция в тази ситуация, а освен това той оформи и крайния резултат с гол в добавеното време. Българският нападател на гостите Александър Тонев остана на пейката и така и не се появи в игра. След този мач Сити вече заема първото място, измествайки Ливърпул. Гражданите имат 83 точки, а мърсисайдци са с 81 пункта.