Страхотен Челси писа отличен 6 на Арсенал (видео)

А. Йорданов

Лидерът във временното класиране във Висшата лига Челси постигна убедителна победа над Арсенал, след като смаза с категоричното 6:0 своят градски съперник. "Сините" събраха актив от 69 точки след 31 изиграни мача, докато "топчиите" се намират на третата позиция с 62 пункта, но най-вероятно ще бъдат изместени от Манчестър Сити.

За по-малко от 10 минути, момчетата на Жозе Моуриньо вече водеха с 2:0, след като Самуел Ето'о и Андре Шюрле отбелязаха два страхотни гола след майсторски удари. Няколко минутки по-късно резултатът вече бе класически. Еден Азар бе точен от бялата точка. Кийрън Гибс пък бе изгонен, като причината така и не стана ясна за това.

Головата фиеста на "Стамфорд Бридж" продължи и през вторите 45 минути с два гола на Оскар, а крайното 6:0 бе оформено от зимната покупка Мохамед Салах, който излезе очи в очи срещу Войчех Шчесни и не остави никакви шансове на стража на "артилеристите".

Интересно бе, че тази гръмка победа на Челси бе в мач номер 1000 на Арсен Венгер във Висшата лига.