Росицки и Мертезакер удължиха договорите си с Арсенал
Н. Гавазов
Защитникът Пер Мертезакер и полузащитникът Томаш Росицки сключиха нови договори с Арсенал. 29-годишният немец играе за "артилеристите" от август 2011 година, когато бе закупен от Вердер. През сегашния сезон Мертезакер преодоля отметката от 100 мача за лондонския клуб.
За 33-годшния Росицки сегашната кампания е осма в състава на Арсенал. Сега на сметката на опитния чех има 209 двубоя с фланелката на "артилеристите".
Не се съобщават сроковете на новите съглашения, но според съобщения в английската преса, Мертезакер ще продължи да играе за Арсенал до лятото на 2017 година, а Росицки до лятото на 2015 година.
"Това са играчи с изключително майсторство и опит, тяхната стабилност на високо ниво говори сама по себе си. В нашия колектив съществува забележително усещане за единения и тази новина ще ни сплоти още повече", заяви Венгер.
Сподели
