С гол в продълженията Съндърланд изхвърли Челси от Купата на лигата

Съндърланд записа невероятен успех на четвъртфиналите на Купата на лигата, като отстрани, след продължения, Челси. Интересното беше, че лондончани водеха с 1:0 до 88-ата минута, когато падна изравнителното попадение на Фабио Борини. В продълженията "черните котки" бяха по-добрият тим и в 118-ата минута Ки вкара гола за крайния успех.

Преди това, в края на първото полувреме, Челси поведе. Центриране отдясно стигна до Франк Лампард, а след намесата на Лий Кетърмоул топката премина голлинията, а голът бе записан на сметката на Кетърмоул.

Така се стигна до края на срещата, когато Съндърланд изравни. Фабио Борини получи пас от Алтидор и от малък ъгъл вкара за 1:1 и прати мача в продължения. В 118-ата минута корееца Ки вкара победния гол, за крайното 2:1. По този начин Съндърланд се класира на полуфинал за Купата на лигата.