Евертън вкара четири на Стоук и е в Топ 4 (видео)

Евертън се настани временно в Топ 4 на английската Висша лига, след като днес уверено победи Стоук Сити у дома на "Гудисън Парк" с 4:0. Жерар Деулофеу, Шеймъс Коулман, Брайън Овиедо и Ромелу Лукаку намериха мрежата за домакините в този мач без капитана Лейтън Бейнс.

Днес Деулофеу откри в 45-ата минута, когато от непосредствена близост се възползва омекотената от Гарет Бари топка. В 49-ата минута Шеймъс Коулман удвои, като отново асистира Бари.

В 58-ата минута Деулофеу подаде на Овиедо извън наказателното поле, а той с мощен удар вкара и показа, че иска да спечели мястото на Бейнс за себе си. В 79-ата минута Овиедо асистира и за последния гол, когато Лукаку вкара един от най-лесните голове в кариерата си.