Юнайтед обърна Стоук в края (видео)

Манчестър Юнайтед сътвори един от обратите, станали традиционни за "червените дяволи" в последните години, след като днес тима на 2 пъти изостана от Стоук, но успя да победи с 3:2 в крайна сметка. Головете за домакините вкараха Ван Перси, Рууни и Чичарито.

Стоук откри с първата си атака в 4-ата минута, когато Евра и Евънс не се справиха с Крауч в наказателното поле след центриране на Арнаутович от ляво. В края на полувремето Нани центрира от дясно за Рууни, който стреля с глава, Бегович изби и Перси довкара топката във вратата за 1:1.

Точно преди почивката обаче Стоук получи шанс за пряк-свободен удар близо до наказателното поле, откъдето Арнаутович матира Де Хеа за 2:1.

През второто полувреме Дейвид Мойс започна да прави офанзивни смени, вкарвайки в игра Янузай, Чичарито и Валенсия. Това подейства и в 78-ата минута Уейн Рууни се разписа след един корнер, центриран от Ван Перси. След 2 минути Патрис Евра напредна от ляво и центрира, а топката вкара Чичарито за пълния обрат.