Юнайтед отстрани Ливърпул от Купата на Лигата (видео)

Манчестър Юнайтед се наложи над Ливърпул с минималното 1:0 на "Олд Трафорд" в нтересен двубой от турнира за Купата на лигата. Срещата бе доста оспорвана и "мърсисайдци" могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство. Първото полувреме започна с домакински натиск, но след четвърт час Ливърпул взе инициативата и създаде добри положения, но Стъридж и Суарес пропуснаха от удобни позиции.

Вторите 45 минути започнаха по мечтан начин за "червените дяволи", които откриха резултата. В 46-ата минута, след изпълнение на корнер, Стивън Джерард остана под топката и Хавиер Ернандес вкара от въздуха с крак за 1:0. До края на срещата пропуски за гостите направиха Хендерсън и Моузес, а Суарес удари греда. Горният стълб помогна веднъж и на Ливърпул, след удар на Кагава.

С този успех Юнайтед отстрани своя голям съперник от този турнир.