Юнайтед с отличен старт (видео)

Манчестър Юнайтед победи Суонзи с 4:1 на "Либърти Стейдиъм" в среща от 1-ия кръг на "А" група. Две бързи попадения в рамките на три минути дадоха преднина на "червените дяволи". Голмайсторът на Юнайтед Робин ван Перси отри резултата в 34-ата минута. Райън Гигс даде страхотно извеждащо подаване към холандеца в наказателното поле, а Ван Перси овладя с гърди, а след това последва хубав точен изстрел - 1:0.

120 секунди по-късно Дани Уелбек удвои. Евра центрира добре, а Ван Перси не успя да засече в наказателното поле, но топката стигна до Антонио Валенсия на далечната греда и еквадорецът подаде по земя към Уелбек, който засече отблизо за 0:2. В 72-ата минута Робин ван Перси направи преднината на своя тим класическа. Той направи страхотен индивидуален пробив, а след това стреля от границата на наказателното поле за 0:3.

Осем минути пред края Суонзи стигна до почетно попадение. Вилфред Бони бе точен, след като Пабло Ернандес проби през центъра, подаде към котдивоареца, който от движение прати топката в далечния ъгъл на Де Хеа. В края на мача резерватa Уейн Рууни изведе с прекрасен пас Уелбек и той прехвърли много елегантно Ворм за крайното 4:1.