С две дузпи Вила удари Арсенал на Емирейтс (видео)

Астън Вила хвърли бомбата на 1-ия кръг във Висшата лига, след като победи Арсенал насред "Емиратс" с 3:1. Бирмингамци обърнаха артилеристите благодарение на две дузпи. Играчите на Венгер започнаха отлично този мач и още в 6-ата минута поведоха в резултата. Окслейд-Чембърлейн напредна отляво и подаде успоредно на вратата за връхлитащия Жиру, който без проблеми прати топката в ъгъла - 1:0.

Вила обаче получи дузпа в 22-ата минута. Шченсни събори Агбонлахор, а съдията посочи бялата точка и даде жълт картон на полския вратар. Шчесни спаси удара на Бентеке, но белгиеца бе точен при добавката за 1:1. След паузата реферът даде втора дузпа, след като бе подведен от помощника си. Бентеке реализира за 2:1. При ситуацията Косиелни получи жълт картон, а само пет минути след това защитникът на Арсенал получи и второ официално предупреждение, като по този начин остави своя тим с 10 души на терена.

Пет минути преди края гостите довършиха Арсенал с трети гол, дело на Антонио Луна. Андреас Вайман намери Луна след контраатака от центъра и последният шутира ниско вдясно, реализирайки с помощта на страничната греда.