Ливърпул откри сезона с победа (видео)

Ливърпул победи Стоук Сити с 1:0, с което бе дадено начало на новия сезон в английската Висша лига. Даниел Стъридж откри резултата, реализирайки и първия гол за новия сезон във Висшата лига. В 37-ата минута бившият футболист на Челси и Болтън стреля от над 20 метра, а топката мина между краката на Роберт Хут, а след това влетя в мрежата на Асмир Бегович - 1:0. Преди това Роберт Хут тресна горната греда с мощен шут от воле още в 12-ата минута. Освен това през първата част попадение на Даниел Стъридж бе отменено заради засада. Коло Туре също удари греда след удар с глава при изпълнение на корнер.

През първата част "червените" бяха доста по-активни, а след попадението гостите създадоха няколко добри положения, но Джонатан Уолтърс и Хут нямаха късмет да се разпишат. След почивката и Джордан Хендерсън нацели греда, а освен това "мърсисайдци" пропиляха доста добри възможности. В 81-ата минута Чарли Адам бе много близо до феноменално попадение, след като стреля от своята половина, но Миноле с върха на пръстите си изби топката в корнер.

Така се стигна до 88-ата минта, когато Агер игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Джонатан Уолтърс, но Симон Миноле спаси удара му. Белгиецът направи двойно спасяване, тъй като изби и добавката на друг противников футболист. След този мач Ливърпул стартира сезона с три спечелени точки.