Сити и Милан с голово шоу за едно полувреме (видео)

Манчестър Сити победи Милан с 5:3 в първи мач от тазгодишното издание на "Ауди Къп" на "Алианц Арена". Благодарение на този успех "гражданите" ще спорят за отличието срещу победителя от другия полуфинал между отборите на Байерн Мюнхен и Сао Пауло.

През първото полувреме паднаха всичките осем попадения. Възпитаниците на Мануел Пелегрини взеха много сериозен аванс от пет гола до 36-ата минута. Давид Силва откри резултата още в 3-ата минута, след като бе оставен непокрит на два метра от голлинията пред Марко Амелия. Майка Ричардс в19-ата удвои.

Той бе изведен добре от Фернандиньо, след което десният бек на Сити стреля, Амелия първоначално изби, но при добавка Ричардс бе точен - 2:0. В 22-ата минута Александър Коларов направи резултата класически.

Един Джеко вкара нови два гола само в рамките на три минути (33' и 36'). При първото му попадение с асистенция се отчете Навас, а при второто -  Туре Яя.

Два бързи гола на Стефан Ел Шаарауи (37'и 39') и Андреа Петаня (43') върнаха интригата в двубоя, но в крайна сметка вицешампионът в Премиър лийг се поздрави с успеха.