Ливърпул с победа над Индонезия (видео)

Ливърпул успя да вземе своя приятелски мач на гости на Индонезия в предсезонната си подготовка. В срещата, завършила при резултат 2:0 за англичани, видяхме много от играчите на Ливърпул, които не получиха толкова шансове през миналата кампания, а домакините почти не поставиха опасност над своя опонент.

Ливърпул започна в състав Миноле, Джонсън, Енрике, Агер, Туре, Лукас, Джерард, Алберто, Даунинг, Кутиньо и Аспас.

Още в 10-ата минута Филипе Кутиньо вкара от близо след добро разиграване на гостите. В 27-ата минута някак Стюард Даунинг не успя да вкара след 2 прекрасни шанса. След този момент видяхме няколко атаки, в които Симон Миноле действа добре на вратата на мърсисайдци.

През втората част видяхме Джо Алън на мястото на Джерард, Джак Робинсън на мястото на Хосе Енрике и Джордан Хендерсън на мястото на Лукас Лейва. В последствие Аспас даде мястото си на Борини, а Дани Агер на Андре Уиздъм. След всички тези промени Ливърпул не игра на обичайното си ниво, но достигна второ попадение в 87-ата минута. Нацелилият по-рано греда Рахийм Стърлинг този път успя да реализира на празна врата след ново добро разиграване на гостите.