Ливърпул писа шестица на Нюкасъл (видео)

Ливърпул записа впечатляващ успех с 6:0 при визитата си на Нюкасъл в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига. Даниел Агер откри головата фиеста за "мърсисайдци" с гол още в 3-ата минута. С асистенция се отчете Стюарт Даунинг. В 17-ата минута Джордан Хендърсън удвои преднината на Ливърпул след асистенция на Даниел Стъридж. След почивката Даниел Стъридж на два пъти (54, 60) се разписа и доведе нещата до 0:4, а асистенциите за тези две попадения бяха дело на Филипе Коутиньо и Джордан Хендерсън.

Фабио Борини вкара нов гол във вратата на "свраките", като той бе факт в 74-ата минута, а Джордън Хендерсън бе точен в 76-ата минута. В 75-ата минута Дебюши си изкара втори жълт и съответно червен картон и по този начин домакините доиграха мача с човек по-малко.

Нюкасъл е на 16-о място с 37 точки - на 5 от опасната зона. Ливърпул си запазва седмата позиция с 54 пункта.