Рики Ламбърт наказа и Челси (видео)

Талисманът на Саутхемптън и топ-реализаторът сред англичаните във Висшата лига Рики Ламбърт отново се разписа днес в победата у дома на "светците" над Челси с 2:1 в 30-я кръг от ангийското първенство. Двата тима си размениха бързи голове за този резултат в първото полувреме, а през втората част играха равностойно.

В 23-ата минута Джей Родригес вкара красив гол за 1:0 и това бе напълно заслужено. След период на доминация домакините в лицето на Ламбърт, Дейвис и Родригес размениха няколко къси подавания, като Стивън Дейвис изведе Родригес в наказателното поле и той матира Чех по земя.

В 33-ата минута Марко Марин центрира от корнер за гол с глава на Джон Тери, но в следващата атака Рики Ламбърт се разписа отново за 2:1. Той изпълни пряк-свободен удар по прекрасен начин и не остави никакъв шанс на Чех. През втората част Рафаел Бенитес направи няколко промени, като в игра се появиха Азар и Бенаюн, но повече голове не паднаха.