Челси ще гостува на Юнайтед в 6 кръг на ФА Къп

Мидълсбро прие Челси в мач от 5-тия кръг на ФА Къп днес, като гостите от Лондон успяха да надделеят с 2:0 в тази среща, класирайки се напред в състезанието, където във фазата на последните 8 чака Манчестър Юнайтед, изтеглен като домакин.

След доста тихо първо полувреме без почти никакви положения за гол, Оскар бе най-близо до попадение, но бе блокиран от вратаря на домакините. Рафаел Бенитес трябваше да измисли нещо и изглежда успя да накара своите да напреднат по терена.

Още в 51-ата минута Рамирес завъртя една топка от ъгъла на наказателното поле в мрежата. "Сините" заиграха по-добре след попадението и Виктор Моузес успя да вкара още едно. В 73-ата минута Азар и Оскар размениха красиви пасове преди топката да стигне до Моузес, който вкара на празна врата. Домакините опитаха да отговорят с няколко удара от далеч, но без успех.