Евертън напред във ФА Къп (видео)

Евертън успя да надделее над Олдъм Атлетик в преиграването на срещата им във ФА Къп. Днес с 3:1 у дома си и без талисмана на тима Маруан Фелаини тима надви непретенциозния съперник и преминава в шести кръг, където мърсисайдци ще домакинстват на Уигън.

В 15-ата минута Кевин Миралас се възползва добре от центриране на Дарън Гибсън и вкара за домакините. В 34-ата минута Лейтън Бейнс вкара поредния си гол от дузпа, спечелена от Шеймъс Коулман, който центрира в ръката на Конър Браун.

В 62-ата минута Леон Озмън се разписа за 3:0, но през втората част домакините отстъпваха в играта. Още в следващата минута Мат Смит вкара почетен гол за гостите и повече попадения не видяхме в тази вечер. В края на срещата Евертън отново натисна, но няколко далечни изстрела на Гибсън минаха над гредата.