Олдъм с героично равенство срещу Евертън (видео)

За разлика от вечния си враг Ливърпул, Евертън не загуби от Олдъм във ФА Къп, но пък направи нещо сравнимо като постижение. Тима обърна домакините от 1:0 до 2:1, само за да допусне равен 2:2 в последната секунда от срещата. Герой за Олдъм се оказа Мат Смит с късното си попадение.

Още в 13-ата минута домакините откриха чрез Джордан Обита, който завърши от близко разстояние. В 24-ата минута Виктор Аничебе премина през Бузанис и намери мрежата. Дългата топка от Ягиелка бе свалена от Йелавич за мощния нападател, който вкара.

В началото на втората част Ягиелка реализира. Той вкара с глава след корнера на Кевин Миралас. Олдъм не успя да материализира някои от шансовете си в това полувреме. В 78-ата минута малко раздели Смит от гола. Неговият напоризъм обаче бе възнаграден буквално в последната секунда, когато човекът, разписал се на 2 пъти срещу Ливърпул, го направи отново. Смит спечели преиграване на терена на Евертън, където гостите ще се изправят пред сложна задача.