Челси поведе Саутхемптън с два и не спечели

В отложената среща на Челси във Висшата лига тима на Челси прие Саутхемптън на "Стамфорд Бридж", и изглеждаше, че "сините" са на път за лесна победа. След първата част момчетата на Рафаел Бенитес водеха с цели две попадения, но след почивката всичко се промени и Саутхемптън стигна до 2:2.

В 25-ата минута Демба Ба вкара с акробатично отиграване след добра игра на Оскар и Азпиликуета. Еден Азар донесе нов гол за своите току преди почивката. След едно центриране на Оскар топката попадна в Рамирез, чийто удар бе блокиран. Азар бе първи до топката и я запрати в ъгъла на вратата по красив начин.

Иконата на Саутхемптън в атака - Рики Ламбърт не пропусна да се разпише и днес. В 58-ата минута топ-реализаторът вкара с глава и върна надеждата за своите. В 75-ата минута Гастон Рамирез асистира за страховито воле от Джейсън Пънчън, който изравни.

Двата гола накараха Челси да се окопити и да завладее почти напълно топката. Тима наложи преса до последната секунда, но не успя да вкара отново.