Суарес засенчи дебютния гол на Стъридж - вкара с ръка (видео)

Ливърпул надви Мансфилд Таун на гости в трети кръг на ФА Къп с 2:0, а новото попълнение на мърсисайдци Даниел Стъридж успя да се разпише в дебютния си мач. Всичко това обаче бе засенчено от изключително спорен гол на Луис Суарес, който вкара с ръка, след което при празнуването на гола я целуна, но всичко това бе незабелязано от съдиите.

7 минути трябваха на Даниел Стъридж да вкара днес. Шелви подаде изключителен извеждащ пас и Стъридж не сгреши.

В 59-ата минута Луис Суарес вкара своето попадение. След удар той довкара топката с ръка, но и страничния и главния рефер не забелязаха това. Този гол буквално взриви английските медии още преди срещата да е завършила, а в ефир по няколко телевизии нападателят бе наречен измамник и лицемер. След попадението Ливърпул контролираше топката, но Мансфилд успя да вкара в края на срещата. Матю Грийн реализира в 80-ата минута, а той го заслужаваше след сърцатата си игра днес.

Още повече, Грийн можеше да върне равенството в самия край, но Джоунс се намеси добре на вратата на Ливърпул.